Menu

WAOO CS:GO LIGAEN #2 – FINALESPIL #1

Divisionerne i Waoo CS:GO Liga er færdigspillet og det er derfor tid til at rette blikket mod vores første af to finalespil.

Finalespil #1 – Division 3 & 4

Til vores første finalespil skal top 4 fra division 3 og 4 deltage i kampen om 8500kr. fra Waoo.

Deltagere fra division 3
I division 3 har følgende 4 hold sikret sig en plads i finalespillet:

SMÅT BRÆNDBART; xqiun, detengoat, metr0, Gus.B, fpz, b00gie og Blaze
 AaB eSport; Shockie, EmiLiuZ, wadion, fargo, Nanoon og biian
 HS og Damer!; bobbeR, Empty, drot, WeiZtastiC, Kv., Guldbrandt og LaggerN
 Eastern Wizards; KrugstrupSen, Tj, WHO, Veylas og Aymankaka

Deltagere fra division 4
I division 4 har følgende 4 hold sikret sig en plads i finalespillet:

SPC; Zkyggen, Calle, Slynge, T.stash, PUSETATT, katanatommy og azzkikr
 WickedGamingIlluZioN^, Sp1re, F1nd3rup, Clumsy, PandOx og Marepet
 Team HastatusBork, ShRub, SV, z4lve, Bob, HaugE og Mohann
 Specialklasen; Rosenchef, 7ri, Sander, rijah, LGP, b1mmo og bjornsen

Fordi at Specialklasen ikke kan stille hold, overtager det næstbedste hold i divisionen pladsen. Dermed vil det være Team nN som deltager i finalespil #1.
Team nN; Ruhwald, Waloo, Neow2k<3, ✪Vago✪ og Mixc

Informationer

  • Der bliver spillet på eSport.dk’s servers
  • Spilledage er lørdag d. 10. juni og søndag d. 11. juni
  • Check-in for tilmeldte hold er kl. 11:30 – 12:00 på Discord https://discord.gg/2eMsZXA
    (en repræsentant fra holdet SKAL være på #checkin og have meldt sig der senest 11:55)
  • Kampene starter op ca. kl.12:15
  • Struktur vil være Gruppespil + Playoffs Single Elimination – Alle kampe er BO3
  • Ved check-in på Discord, skriv jeres holdnavn på flg. måde: “checkin – holdnavn” i vores #checkin tekstkanal
  • Husk at optage in-eye (PoV demo) fra ALLE jeres kampe

Tidsplan

(GSL Gruppespil + Playoffs Single elimination)
Lørdag: Gruppespil – Checkin 11:30 – 12:00
Match #1 & Match #2 – 12:15 – BO3 – VETO
Match #3 & Match #4 – 15:15 – BO3 – VETO
Match #5 (Decider) – 18:15 – BO3 – VETO

Søndag: Playoffs – Checkin 11:30 – 12:00
Semi #1 – 12:15 – BO3 – VETO
Semi #2 – 15:15 – BO3 – VETO
Finale – 18:15 – BO3 – VETO

Livestreaming

Husk at du kan følge med i vores finalespil på Twitch ved at følge linket her: https://www.twitch.tv/esport eller ved at klikke herunder.

 

 

Bracket

 

 


Danske eSport - Facebook chatgruppe https://www.facebook.com/groups/1508178942841208/

eSport.dk - Hurtige eSports nyheder https://www.facebook.com/eSportdk/

No comments

Skriv et svar

Log ind:

Aktive Turneringer

Artikler